Опубликовано:: Чт, Мар 10th, 2016

Отримати професію банщика можна за два тижні

Банщиком стати можна і в 20 років і 40, аби дозволяло здоров’я

professiya-banshik

У минулому році в кваліфікаторів професій України з’явилася нова спеціальність – майстер банно-оздоровчих послуг. Банщики в нашій країні існують вже понад тисячу років, але раніше секрети віничного масажу передавалися від майстра до учня в індивідуальному порядку. Тепер професійну підготовку може пройти будь-який бажаючий, а потім влаштуватися, наприклад, у http://trystyhii.com.ua/ чи інший серйозний заклад. Для цього потрібні здоров’я, любов до лазні і деякі витрати.

Нова професія за 14 днів

Міжнародна Академія банного мистецтва в Києві – єдиний у своєму роді навчальний заклад, аналогів йому в СНД немає. Вона пропонує двотижневий курс навчання за програмами, погодженими з Міносвіти України. Заняття йдуть кожен день з ранку до вечора.

“Банний бізнес розвивається дуже активно, – розповідає заступник керівника академії Наталя Міщенко. – Будується багато нових комплексів, всі вони потребують професійно навченого персоналу, який зможе надати оздоровчі послуги на високому рівні”.

Вартість навчання – 6 800 гривень. “Психологію у нас веде кандидат психологічних наук, техніку безпеки – начальник управління комунального підприємства, основи анатомії – лікар вищої категорії, матеріалознавство – фітотерапевт, практику – головний суддя Міжнародної федерації спортивного парення, – розповідає Міщенко. – Після навчання людина отримує сертифікат майстра лазнево-оздоровчих послуг, сертифікат про проходження курсу невідкладної медичної допомоги та технологічну карту програми парення з додатковими процедурами”. Поки що курси проводяться тільки в Києві. Іногороднім надають житло в піонерському таборі недалеко від комплексу, в якому проходять практичні заняття (вартість проживання – 80-100 гривень на добу).

Вчать по максимуму

“Ми навчаємо повноцінній тригодинній програмі парення, – говорить Наталія Міщенко. – Майстер враховує самопочуття, тиск клієнта, вибирає температурний режим і рівень вологості в парній. Крім того він повинен вміти спілкуватися з клієнтом, знати психологію і етику, вміти продати додаткові процедури”.

У перший день курсів слухачі відвідують банний комплекс як гості, потім проходять інструктаж з техніки безпеки і знайомляться з історією лазні. Кілька днів триває теоретична начитка, а потім вона поєднується з практикою. Стажуються слухачі в складі робочих бригад в банних комплексах. До тіла клієнта новачків не допускають – вони готують і подають відвари, обслуговують парну. “У нас хлопці вчаться навіть дрова колоти, – розповідає Наталя. – Міські жителі зараз не знають, як сокиру тримати, а печі в лазнях, в основному, дров’яні”. Прийоми парення учні відпрацьовують, просто вимахуючи віником над столом, а потім тренуються один на одному.

Кому потрібні курси

На навчання йдуть як новачки, так і професійні банщики. “Навіть у досвідчених майстрів, які вже по десять років працюють, виникає багато питань, – говорить заступник керівника академії. – Особливо це стосується практичних навичок. До цих пір існує думка, що чим сильніше б’єш, тим краще клієнту. Але ідея віничного масажу – це повноцінний прогрів. Лазник віником захоплює пар і опускає на тіло людини, щоб між віником і шкірою вийшов прошарок гарячого повітря. Торкатися тіла зовсім необов’язково. Зараз існують м’які техніки парення”. Крім того, на курсах банщики освоюють нові процедури – наприклад, парення глиняними горщиками, віником-голяка, парення з простирадлом, обгортання, приготування купелей, приготування і нанесення різних скрабів і т.д. Хоча банщик – традиційно чоловіча професія, останнім часом в ній з’являється все більше жінок. На змаганнях зі спортивного парення приблизно 20% учасників – дівчата, і вони демонструють високі результати.

Банні майстер-класи

Триденні майстер-класи періодично проводить керівник “Першої банної компанії” Олександр Марченко. Новачків вчать прийомам парення, знайомлять їх з банними спа-процедурами, такими як соляний пілінг, кріотерапія, медове обгортання. В кінці третього дня слухачі складають іспит. Весь майстер-клас коштує $ 300 – по $ 100 за день.

У Києві, Дніпропетровську, Харкові діє “Банна школа” при комплексах “Першої банної компанії”.

Професіонали та аматори збираються раз на місяць, щоб обговорити певні тонкощі парення, відпрацювати на практиці нові методики. Заняття проводяться з 10:00 до 15:00, участь коштує 150 гривень.

У академії проходить також одноденний експрес-курс для людей, у яких є власні приватні лазні. Коштує таке навчання 800 гривень.

Головне для банщика

На заняття може записатися будь-який бажаючий, за умови, що він здоровий (як мінімум, немає проблем з серцем і шкірою) і може надати відповідну медичну довідку. “Будь-яка людина, яка хоче працювати за цією спеціальністю, розуміє, що це гарячий цех, – пояснює Наталя. – Робота дуже складна. Коли новачок вперше бере в руки віник і проводить банний масаж, вже хвилин через сім розуміє, що втомився. Потрібно вміти правильно розподіляти навантаження, інакше надовго тебе не вистачить. правильно встати, правильно розрахувати амплітуду рухів – ми всього цього навчаємо. До нас приходять люди різного віку – від 20 до 40 років. Питання по здоров’ю, як не дивно, частіше виникають у молодих хлопців. вони переоцінюють свої сили. Думають, що можуть вибігти на перекур, а потім повернутися в парну і працювати далі. Це неприпустимо – по-перше, вони дуже близько знаходяться до клієнта, а всі запахи в парній загострюються. По-друге, це дуже велике навантаження на організм самого банщика”. Як розповіла співробітник “Першої банної компанії” Дарина Черепахіна, люди зі шкідливими звичками довго на такій роботі не витримують.

Роботу знайти просто

Макбіл співпрацює з Центрами зайнятості по всій Україні – за заявкою роботодавця на навчання відправляють безробітних, які перебували на обліку. “Є міцні здорові хлопці, які не можуть знайти собі застосування, тому що у них немає освіти, – каже Міщенко. – Але якщо вони здорові, то можуть працювати банщиком. Навчившись банної справи, вони отримують професію, причому перспективну”. Слухачам, які приходять на курси з власної ініціативи, теж допомагають у працевлаштуванні – попит на банщиків великий. “Всіх хороших банщиків ми влаштовуємо на роботу, – каже комерційний директор “Першої банної компанії” Дарина Черепахина. Практично кожна http://trystyhii.com.ua/nashi-posluhy/bania чи інших містах України потребує таких працівників. – Хороший банщик – це охайний працівник, який не п’є і не курить, вміє спілкуватися з клієнтом і добре володіє технікою парення”. Банщики зазвичай працюють позмінно. Якщо майстер зайнятий по два тижні в місяць, – а з огляду на специфіку роботи, це оптимальне навантаження, – він заробляє від 5 тисяч до 8 тисяч гривень.

Разместил

Андрон Креп - Постинг и поддержка сайта/ Для связи: andronus1@gmail.com

Оставьте комментарий